Nejbližší termíny

Termíny létání nejsou zatím naplánovány.

Kalendář létání

Přijímáme


Poukázky a benefity

Facebook

Najdete nás na facebooku

Staňte se fanoušky!

Termický paraglidingový tandemový let

Jedná se o prodloužení vyhlídkového paraglidingového tandemového letu, a to v případě, že je vhodné termické počasí. Díky kroužení ve stoupavém proudu můžete vystoupat i několik stovek metrů nad zem, kde je fantastický rozhled a Vaše zážitky se tak určitě znásobí časem prožitým v těchto výškách. Termika je nedílná součást současného paraglidingu a termický let je skvělým zážitkem.

Termický tandemový let - ilustrační fotoTermický tandemový let - ilustrační fotoTermický tandemový let - ilustrační fotoTermický tandemový let - ilustrační foto

Charakteristika termického paraglidingového tandemového letu

  • Jde o prodloužení vyhlídkového letu o let v termických stoupavých proudech
  • Délka termického letu je 20-30 minut. V případě kratšího letu a absence termických proudů provádíme nový start ZDARMA. Garantujeme celková dobu strávenou ve vzduchu  minimálně 20 minut nebo maximálně 3 starty.
  • Poukazy zakoupené před 15.2.2017 mají platnost 12 měsíců od data zaslání či osobního převzetí poukazu a je možné jej vyčerpat během období kdy se služby provozují (květen - září). Poukazy zakoupené po datu 15.2.2017 mají platnost pouze do konce sezóny 2017 (září).
  • Let lze provést po rezervaci termínu v průběhu letové sezóny, která probíhá od května do žáří.
  • Pokuste se využít letenku nejlépe do konce srpna, jelikož v září bývá počasí nestabilní a je možné, že se let nemusí uskutečnit.
  • Pro pasažéry těžší než 100 kg doporučujeme termický příplatek domluvit při rezervaci a případně doplatit v hotovosti až na místě letu dle aktuálních termických podmínek.

Certifikát a foto na CD

BONUS, který obdržíte POUZE U NÁS!

  • Po přistání obdržíte Certifikát o letu a fotografie, které Vám buď překopírujeme na vaše datové úložiště nebo Vám je následně zašleme!

Vhodné podmínky pro let v konkrétní lokalitě

Termický paraglidingový tandemový let lze uskutečnit v období květen až polovina září ve vhodných termických podmínkách. Pro konkrétní meteorologické podmínky máme k dispozici několik letových míst na Vysočině a Moravě a to pro všechny směry větru. Konkrétní lokalita je vybrána vzhledem k povětrnostním podmínkám a počtu zájemců na danou lokalitu.

Pro tvorbu termiky je nezbytné, aby svítilo sluníčko a v ovzduší byla dostatečná instabilita pro tvorbu stoupavých proudů. Pro dostatečné prohřátí povrchu si naplánujte let nejlépe na jaro či léto a odpolední hodiny (11-17h).

Upozornění: termický let je obtížný v případě slabších podmínek s pasažéry těžšími než 100 kg.

Délka letu a dosažená výška nad zemí

Celý let včetně stoupání na navijákovém zařízení trvá kolem 20 minut. Po vypnutí z navijáku dosahujeme výšku okolo 300 metrů nad zemí a v termice se budeme snažit získat další výšku a dále několik stovek metrů vystoupat.

Pokud termický stoupavý proud nepotkáme a přistaneme dřív, nahrazujeme neuletěný čas 2. letem zdarma tak, aby součet času strávený ve vzduchu odpovídal garantované době nebo dosažené výšce v termice. Vícenásobný let pak dává pasažérovi větší prostor zažít si všechny fáze letu opakovaně a tím i lépe poznat paraglidingové létání.

Cena

Příplatek za termický paraglidingový tandemový let je 990,- Kč.

Nároky na pasažéra

Nemusíte mít žádné zvláštní fyzické předpoklady pro létání na tandemovém kluzáku. Mohou létat děti od 12 let i dospělí  (45-115kg). Doporučujeme pevnější obuv (určitě nejsou na škodu kotníkové boty), dlouhé kalhoty, bundu či mikinu s dlouhými rukávy.

Diváci

Protože budeme startovat i přistávat na stejném místě, mohou Vás vaši blízcí v klidu pozorovat, fotit či filmovat od startu až po přistání.

Dárkové balení

Aktuality

3. 10. 2016: Sezóna 2016 skončila

Je tu opět čas podzimu, který ohlašuje konec letecké sezóny pro rok 2016.

Chtěli bychom všem poděkovat, za přízeň a za společné okamžiky, které jsme prožili v letošním roce.

Přejemepříjemný konec roku a budeme se na Vás opět těšit na jaře 2017.

S pozdravem

Tým paraglidingových tandemových letů

6. 9. 2015: Sezóna se chýlí ke konci

A je to tu sezóna 2015 se pomalu, ale jistě blíží ke konci. Využijte poslední možnosti se letos proletět a rezervujte si některý z našich termínů.

Těšíme se na společné zážitky

Tým Paragliding-tandem

Všechny aktuality

Vaše zážitky

Vanda Mráčková

Vanda Mráčková

Mockrát děkuji za skvělý zážitek. Maximálně jsem si to užila. Čekání vůbec nevadilo, alespoň jsem stačila nabrat odvahu a taky bylo uklidňující vidět na ostatních, co mě čeká a ...

Pokračování